Четвер, 19 липня 2018
Головна Новини Інтерв'ю директора КП "ЖТКЕ" Рогожина Д.В. газеті "Місто"

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 zhujko images-3 23-07-2014 dsc 0083 dsc-2

                554-000 Call-центр   КП  "Житомиртеплокомуненерго".   Цілодобово - 554-000                  

       КП "Міський інформаційний центр" Житомирської міської ради.

    Дзвоніть цілодобово !  15-80, (0412)481-481.  Є проблема - є відповідь !

Інтерв'ю директора КП "ЖТКЕ" Рогожина Д.В. газеті "Місто" PDF Друкувати Електронна адреса
Написав Administrator   
Понеділок, 15 травня 2017 08:00

dsc 0379

Дмитро Рогожин: "У Житомирі середній тариф оплати за тепло становив

29,49 грн м2 і був одним із найнижчих в Україні" 

4 березня, у день роботи сесії міської ради, перед її приміщенням з десяток людей тримали в руках звернення модного нині енергетичного змісту, у яких, зокрема, були й вимога перевірки діяльності "Житомиртеплокомуненерго" та закиди його директору Дмитру Рогожину щодо причетності до... "газової" абонплати.

Автор цих рядків у цьому зв’язку не міг не звернутися до пана Дмитра, тим паче, що опалювальний сезон закінчився три дні тому.

-  Дмитре Володимировичу, у частини житомирян Ви особисто і очолюване Вами підприємство асоціюєтесь із газовими проблемами, що, із зрозумілих причин, дратують людей сьогодні...

-  Я не уявляю, яким чином маю стосунок до абонплати за користування газом? Якщо, не дай, Боже, запровадять абонплату, то саме наше підприємство зазнає через це найбільших збитків. Чому дехто звертається до нас за допомогою плакатів? — теж не можу пояснити. Хоча, можливо, за відомим анекдотом, коли батюшці дорікали за його доньку-повію, а доньки,насправді, у нього не було... Мовляв, від бруду як не відмивайся, однак щось таки залишиться... Допускаю, що дехто, дивлячись на платіжки за тепло, думає,що тепловики розкошують, не знаючи куди дівати гроші...

-  А як є насправді?

-  Насправді, все з точністю до навпаки. Більше двох років щодо нашого підприємства існують спецрахунки, через які у нас вибирають усі поточні кошти, залишаючи колектив без зарплати. Якби не влада міста, то сьогодні підприємство вже не функціонувало б. Позаторік міський бюджет дав нам 8 млн грн. на погашення двомісячного боргу із зарплати. Минулого року місто датувало зарплату наших працівників протягом шести місяців, фінансувало закупівлю матеріалів і аварійного запасу, ремонти тепломереж мікрорайону Польова... Торік у міжсезонні ми вижили тільки завдяки підтримці міського бюджету, за що я щиро вдячний депутатському корпусу міста і міській владі в цілому.

Ця тенденція, на жаль, продовжується. Більше того, вона поглиблюється через те, що у листопаді минулого року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка мала вступити у дію у першій декаді грудня та забезпечити формування реєстру паливно-енергетичного комплексу. Проте цей реєстр і досі не сформований. Якби постанова КМУ запрацювала, то був би підписаний договір із реструктуризації наших основних боргів за шістдесят місяців, були б списані пені та штрафи і припинено їх подальше застосування. Але цього не трапилося. Натомість, продовжуються арешти наших рахунків, з нас продовжують вираховувати старі борги, що висять на підприємстві ще з 2009 року.

Зазначу, що чотири останні роки ми борг не збільшуємо. А попередні борги накопичувалися тому, що одержували тільки 65% оплати тарифу і самі оплачували використаний газ лише на 40-42%. Вихід знайшли у тому, що всі сили і увагу сконцентрували на заходах з модернізації виробництва, та, зрештою, у 2013 році вперше одержали урівноважений економічний баланс.

Порахуйте самі: частка вартості газу у нашому тарифі з теплопостачання становить 71%, а платити НАК "Нафтогаз України" маємо за населення — 94% і за газ по бюджетно-госпрозрахункових споживачах — від 84% і вище. НАК "Нафтогаз України" забирає через спецрахунки в акцизному порядку, фактично, на 20% коштів більше. Тож, того, що у нас залишається, не вистачає ні на зарплату, ні на поточні ремонти, ні на амортизацію. Скажімо, амортизаційні відрахування мають становити не менше 10%,а у нас вони – 0,09%.

   Тобто, фінансовим становищем немає підстав хвалитися. Над чим працюєте сьогодні?

   Нинішнього року продовжуємо реалізацію проекту ЄБРР (кредит плюс грантові кошти) , який розпочали минулого року. На котельні вул. Жуйка, до якої під’єднана, по суті, половина міста зробили підземну частину тепломагістралей, а нещодавно провели тендер з реконструкції їх надземної частини.

Проте, наприкінці лютого наші рахунки знову арештували. Як поточний, де ми акумулювали гроші на виплату заробленого людьми, так і валютний рахунок, незважаючи, що цей рахунок захищений міжнародним законодавством. Всього у нас забрали понад 15 млр грн., що мало не спричинило зупинку підприємства.

Така ситуація не може не турбувати колектив і не провокувати людей до пошуку іншої роботи. Через суд, врешті-решт, нам вдалося зняти арешт з рахунків. Але валютні кошти маємо повертати, бо не з нашої вини ми порушили процедуру тендеру. Єропейський банк через таке законодавче свавілля припинив фінансування проектів по всій Україні. Ситуація вкрай неприємна. Особливо у містах, що йдуть по міжнародних проектах (серед них — і Житомир), оскільки їхні муніципалітети виступають гарантами домовленостей.

Не зайве буде нагадати ще раз: кошти європейських інвесторів неможливо використовувати без вказівки банку-оператора. Схема така: ми проводимо тендер, виконуємо роботи, приїжджає з перевіркою так званий комісар банку, потім документи йдуть на правку технічним консультантам, і лише тоді їх направляють у центральний офіс і, скажімо, Лондон, дає дозвіл на "розморожування" певної суми коштів. Контроль дуже жорсткий. Самостійно ми не можемо розпоряджатися ні кредитними, ні грантовими коштами.

Цими днями відбудеться чергова нарада міжнародного рівня щодо подальшої долі усіх проектів у зв’язку з невирішенням Україною питання захисту рахунків теплоенергетичних підприємств, а, по суті, йтиметься про рахунки міжнародних фінансових установ. Причина — проста: виконавчій службі у нас надані надмірні повноваження, але адекватно надмірного розуміння ситуації цією службою — немає. НАКу "Нафтогаз України" задовольняють будь-які забаганки. Треба гроші? Будь-ласка! Але не можна у єдиному економічному просторі надавати преференції якійсь одній структурі на шкоду іншим учасникам системи. За такого підходу неодмінно будуть перекоси, що ми сьогодні й спостерігаємо на нашому енергетичному ринку.

Наприклад, чим відгукнеться рішення з оплати за під’єднання до електричних потужностей у розрахунку 6 тис. грн. за 1 кВт/год, здогадатися не важко. Це – нонсенс. Жодне будівництво, жодне нове підприємство за цієї умови не зможе функціонувати. А якщо щось і працюватиме, то вироблені товари і послуги стрімко зростуть у собівартості...

   А тут підкинули ще й абонплату за природний газ...

   Це – повна маячня. Коли ми купуємо, скажімо, кіло ковбаси, то нам байдуже, яким транспортом і звідки її привезли у магазин. А у контексті абонплати нам скажуть: " Хочете купити ковбасу у вересні? Тоді платіть за неї частинами у червні, липні, серпні..." Це – маячня.

Я не стану озвучувати, але ми підрахували, наскільки колосальною могла бути абонплата для нашого підприємства на законсервованих котельнях, куди не надходить жодного кубику газу, але там є газові мережі. Хоча, назву одну цифру: котельня на вул.. Жуйка мала б платити абонплату у сумі 2 млн 779 тис. грн. кожного місяця! І це в період, коли котельня не працювала б.

У нас має бути єдина преференція – це людина. Але ми маємо законодавство, що захищає будь-кого, тільки, на жаль, не громадянина України. Наші люди заплатять за все: за газ, воду, електроенергію тоді, коли вони розумітимуть, що платять за економічно обґрунтованими тарифами. Коли такого розуміння немає, люди будуть незадоволені, обурюватися, не платити, влаштовувати протести і т. п.  

— Пане Дмитре, як Ви охарактеризуєте минулий опалювальний сезон?

— Порівняно з трьома попередніми роками минула зима була дуже холодною. За нормою споживання газу ми повинні були закупити його близько 90 млн м3. Але фактично використали лише 71 млн м3. Це дало нам можливість зробити перерахунок оплати за тепло у бік її зменшення за жовтень, грудень, лютий і березень. Для порівняння скажу, що більшість міст України перевищила норму використання газу. У Житомирі середній тариф оплати за тепло становив 29,49 грн м2 і був одним із найнижчих в Україні.

— Завдяки чому?

— Завдяки комплексу заходів із зменшення втрат, які ми запроваджували протягом трьох років. Наприклад, понад 1 млн грн менше норми ми використали теплоносія на підживлення системи. Менше встановлених норм використали газу, як палива, і менше використали електроенергії. Все це посприяло зменшенню тарифу за тепло.

Ми не могли належно доглядати тепломережі через відсутність власних обігових коштів. Відтак, кількість поривів у мережах, минулого сезону зросла майже на третину. Щодня траплялися 1-2 нових пориви. Але споживачі цієї проблеми не відчували завдяки злагодженій роботі нашого колективу. Наприклад, найбільш серйозний порив трапився на вул.. Короленка, коли 17 будинків на другу годину ночі залишилися без тепла. Проте на ранок ніхто з мешканців квартир про аварійну ситуацію й не здогадувався – працівники підприємства впоралися з аварією швидко і якісно. Повірте, це дуже тяжкий і часто невдячний труд.

   Хочу уточнити, пане Дмитре: все ж, який показник є головним у роботі вашого підприємства?

   Для нас головним є не, скажімо, втрати в тепломережах , а кількість скарг від споживачів. Торік із 958 будинків скарги надійшли щодо наших послуг із 330 будинків. У цьому році - із 212 будинків. Наприклад, у березні надійшло 12 скарг, з яких тільки дві підтвердилися. Всього за шість місяців сезону на 65 тис. наших абонентів підтвердилися лише 231 скарга. Погодьтеся, це непоганий показник, якщо зауважити, що в окремі роки кількість скарг сягала 3 тис. Я вдячний нашим споживачам, що у своїй більшості вони стають об’єктивніші стосовно претензій до нас і менше висувають необґрунтованих вимог. Менше так званих писак – ознака вищого рівня культури. Цей висновок мене радує.

   І наостанок, які роботи вважаєте головними найближчим часом?

   У наших найближчих планах – побудувати три основні когенерації: одна – РК -10 – на вул. Малікова – Клосовського – Максютова (73 будинки плюс соціальна сфера), РК- 11 – на вул. Отаманів Соколовських (колишня Генерала Потапова) і ще одна – на вул. Жуйка, 12. Останній проект коштує не менше 20 млн євро, тому тут сподіваємося на адекватного цим коштам інвестора. Нагадаю, що когенерація – це виробництво тепла і електроенергії паралельно. Тепло можна буде використовувати на обігрів узимку і на гарячу воду цілорічно. Крім того, ми провели тендер щодо будівництва ІТП (індивідуальні теплові пункти). Надію на успіх цієї програми вселяє те, що у місто зайшли потужні компанії з пропозиціями відчутної економії коштів. Поки що не називатиму, хто це. Стосовно реконструкції теплових мереж у Житомирі працюватимуть досвідчені швейцарські і датські компанії, що прогнозують здешевлення проекту на 270 тис. євро. Перспектива є. Я – оптиміст.

   Успіхів Вам.

   Дякую.

 
       
ins2      
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.