ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

З чого складається тариф на опалення для населення.

З чого складається тариф на опалення для населення.

Ми розуміємо, що коли житомиряни бачать платіжки за теплопостачання, у них складається враження, що КП «Житомиртеплокомуненерго» заробляє великі кошти, за які модернізувати систему теплопостачання можна ледь не за тиждень. Але, хто насправді заробляє на теплопостачанні у квартирах житомирян? Для того, щоб розібратись в цьому питанні, варто просто подивитись структуру тарифу, затвердженого виконкомом Житомирської міської ради.
Енергоносії складають левову частку тарифу:
76,2% газ,
7% електроенергія.

Тож, якщо ви вирахуєте зі своєї платіжки 76,2% за газ та 7% за електроенергію (загалом 83,2%), то побачите, яка сума зі сплаченої вами, автоматично йде повз підприємство. Коли ви сплачуєте за тепло, ваш платіж автоматично розділяється: плата за газ одразу перераховується на рахунки постачальника газу.
Тепер можна визначити суму, яка залишається на підприємстві. 8,5% з неї це заробітна плата та нарахування на неї. Одразу зазначимо, що на підприємстві зарплати невисокі навіть у порівнянні з іншими комунальними підприємствами, не говорячи про заробітки працівників приватних фірм. В зимовий період, коли зростає заборгованість за послуги теплопостачання, підприємство змушене затримувати виплату зарплат. Так, на сьогодні підприємство заборгувало працівникам зарплату за грудень минулого року.
Розрахувавши складові тарифу з власної платіжки, ви можете побачити скільки і на що з вашої оплати за тепло може витратити коштів ЖТКЕ. Зауважте, що в розрахунку складових тарифу, який наведено на діаграмі, графи «прибуток» немає. Таким чином, ні про надприбутки підприємства, ні навіть про прибутки не йдеться. А от про збитки можна говорити. Тому, коли ви отримуєте платіжку за тепло, варто розуміти, куди ідуть ваші кошти, як і те, що від вашої своєчасної оплати залежить, чи отримають вчасно зарплату такі самі житомиряни, які працюють на підприємстві. Адже навіть попри заборгованості по заробітній платі, вони продовжують працювати, щоб у ваших оселях було тепло.