ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Абонплата

Плата за абонентське обслуговування!

Плата виконавцю комунальної послуги, тобто КП «ЖТКЕ» Житомирської міської ради, за індивідуальним договором про надання комунальної послуг, що є публічним договором приєднання складається з:

1) плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

2) плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений постановою КМУ від 21.08.2019р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування»

Плата за абонентське обслуговування (ст.1 Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги») – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг, що включає витрати на:

  • друк та доставку квитанцій;
  • роботу абонентської служби:
  • супровід програмного забезпечення;
  • звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна;
  • інформування управлінь соціального забезпечення;
  • зняття та обробка даних будинкових засобів обліку;
  • повірку та технічне обслуговування комерційних засобів обліку.

Плата за абонентське обслуговування виставляється як окремий платіж. Нараховується у фіксованому розмірі на один особовий рахунок, сплачується протягом року щомісячно, незалежно від кількості мешканців у квартирі.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою і регулюється державою тільки її граничний рівень, тому затверджується внутрішнім наказом по підприємству.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування залежить від законодавчо встановленого на відповідну дату розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Тобто, розмір плати за абонентське обслуговування може змінюватися тільки за умови зміни законодавчо встановленого розміру прожиткового мінімуму. Так, з 01 грудня 2021 року для одного абонента платіж не може перевищувати 35,19 грн./місяць.

Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані у тарифах на послугу з централізованого опалення, однак після змін у законодавстві, витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

На абонентську плату надається державна субсидія.

Згідно з наказом по підприємству №84-аг від 11.10.2021р. встановлено розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання послуги з постачання теплової енергії: