ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Проект з розвитку системи теплопостачання у м. житомирі за фінансування європейського банку реконструкції та розвитку (єбрр)

ПРОЕКТ З РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ У М. ЖИТОМИРІ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАНКУ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ (ЄБРР)

Загальна інформація

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв’язки.

У своїй діяльності ЄБРР надає цільові кредити під конкретні проекти приватним і державним структурам на потреби розвитку економіки.

 

Мета проекту

Удосконалення районної теплової мережі та гарячого водопостачання, що знаходиться у власності Міста, утримується та управляється КП ЖТКЕ, що складається з інвестицій у програму пріоритетних капітальних видатків КП ЖТКЕ, спрямованих на зменшення втрат енергії, зменшення споживання газу та електроенергії та покращення якості послуг опалення та постачання гарячої води у Місті.

 

 

Загальна інформація про проект

Відповідно до рішення сесії Житомирської міської ради  від 07.12.2012 р. № 455 «Про надання дозволу КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради на укладання кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку під гарантію Житомирської міської ради» між ЄБРР, Житомирською міською радою та КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради були підписані: кредитний договір, гарантійний договір та договір про грант, згідно з якими підприємству надається грант в розмірі до 5 млн. Євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (“E5P”) та кредит від ЄБРР в розмірі 10 млн. Євро. Кредит надається підприємству під гарантії Житомирської міської ради. Кошти кредиту та гранту надаються підприємству з метою цільового використання в рамках проекту з розвитку системи теплопостачання у м. Житомирі.

Відповідно до рішення сесії Житомирської міської ради від 04.07.2017 р. № 680 «Про погодження умов реструктуризації кредитної заборгованості КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради перед Європейським банком реконструкції та розвитку», 19.07.2017 р. було укладено угоду про внесення змін та викладення в новій редакції до кредитного договору від 23 лютого 2012 року між КП “Житомиртеплокомуненерго” Житомирської міської ради та ЄБРР, відповідно до положень якої станом на дату внесення змін та викладення у новій редакції загальна розрахункова кошторисна вартість Проекту становить приблизно 17 000 000 Євро та передбачаються наступні джерела фінансування Проекту:

Джерела фінансування Євро, млн.
1-й транш Кредиту (ЄБРР) 7,0
1-й транш Кредиту (ФЕЧТ)* 3,0
Грант “E5P” 5,0
Місцевий внесок (капітальні витрати) 2,0
Фінансування загалом 17,00

* Фонд економічно чистих технологій

Компоненти проекту

  1. Реконструкція теплових мереж в м. Житомирі (підземна частина).

Поточний стан – виконано контракт на заміну підземної частини теплової мережі Ø 800мм на Ø 630мм від районної котельні прибл. 300 мп т/м в двотрубному вимірі. За рахунок кредиту реалізовано заміну підземної частини теплової мережі Ø 800мм на Ø 630мм, вартістю 551,6 тис. євро. Захід завершено.

ДО

ПІСЛЯ

  1. Реконструкція теплових мереж в м. Житомирі (надземна частина).

Поточний стан – виконано контракт на заміну надземної частини теплової мережі Ø 800мм на Ø 630мм від районної котельні 500 мп т/м в двотрубному вимірі. Вартість контракту 477,9 тис. євро. Захід завершено.

ДО

ПІСЛЯ

3. Реконструкція теплових мереж дільниці № 4 в м. Житомирі (перша та друга черга – 35 теплових мереж прибл. 6240 мп в двотрубному вимірі).

Поточний стан – виконання контракту. Протягом 2019/2020 рр. здійснено реконструкцію 17-ти теплових мереж загальною довжиною 3200 мп в двотрубному вимірі.

4. Реконструкція котельні в м. Житомир.

      Поточний стан – виконано контракт по реконструкції районної котельні , а саме: заміна насосного обладнання, заміна системи автоматики котлів ДКВр -10/13 – 2шт. Вартість робіт становить – 643,3 тис. євро. Захід завершено.

До                                                                                                                                     Після

5. Технічне переоснащення теплових вузлів шляхом встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в будинках, що підключені до котелень (встановлення 76 ІТП та 2-х мережевих насосів).

Поточний стан – виконання контракту.

6. Реконструкція районної котельні м. Житомир на ТЕЦ (біомаса). Паливо – тріска деревини.

Поточний стан – виконання контракту.

.

Інвестиційна програма за кошти гранту  Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P у розмірі 5 мільйонів євро включає:

– установка 76 ІТП та 2-х мережевих насосів – будинки підключені до котелень ;

– встановлення твердопаливного котла  на трісці деревини потужністю 10 МВт теплової енергії та конденсаційної турбіни 2-2,5 МВт електричної енергії на (ТЕЦ).

Проект орієнтований на підвищення енергоефективності, зменшення споживання палива, електроенергії, води та зниження інших витрат на обслуговування та експлуатацію,  зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (CO2, SO2, NOx та ін.), вдосконалення надійності та якості послуг теплопостачання для споживача. Реалізація проекту здійснюватиме сприятливий вплив на 28% відсотків населення м. Житомира, підключених до системи теплопостачання.

Загальні переваги проекту:

– Зменшення споживання природного газу складатиме до 8 684 092 у рік;

– Зменшення споживання електроенергії складатиме до 15 466,2 МВт-год у рік;

– Втрати теплопостачання зменшяться до 66 291 Гкал у рік;

– Зменшення викидів СО2 до 17 368 тон у рік;

– Зменшення експлуатаційних витрат та витрат на утримання;

– Удосконалення якості послуги теплопостачання та гарячого водопостачання.